Budowy komfortowych nieruchomości biurowych

Budowy komfortowych nieruchomości biurowych
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

deweloper (6)Upadek Stoczni Szczecińskiej w 2009 roku oraz kilku mniejszych przedsiębiorstw wpłynęły na wzrost bezrobocia i zubożenie mieszkańców. Dobrze wykształceni, młodzi ludzie zaczęli emigrować za pracą. W Szczecinie nie prowadzono żadnych inwestycji. Mimo doskonałego położenia geograficznego wydawało się, że to miasto portowe nie będzie umiało wykorzystać drzemiącego w nim potencjału.

Pobudzanie miasta rozpoczęto od przekonania inwestorów do budowy komfortowych nieruchomości biurowych. Dobra lokalizacja oraz obniżenie podatków lokalnych miało być zachętą dla firm, które zdecydują się zainwestować w mieście. Mimo krytyki sceptyków w Szczecinie zaczął odbudowywać się przemysł, powstały zakłady usługowe. Przygotowywane z rozmachem imprezy typu „Dni Morza” lub „Zlot Żaglowców” przyciągnęły turystów.

Rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Apartamentowce w centrum miasta, oraz mniejsze domy na obrzeżach dają możliwość zamieszkania we własnym mieszkaniu nawet rodzinom mniej zamożnym. Szczecin przestał się wyludniać.

Ciekawe artykuły o architekturze:

About author

Related Articles

1 Comment

  1. Wrocław, Bydgoszcz, Poznań, Kraków wtorek, Marzec 1st, 2016 at 22:31

    Pozostawiam po sobie jakiś ślad na blogu:)