Brothermax

Brothermax
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ekologia zazwyczaj jest postrzegana jako wymysł nowych czasów, który z efektywnym – i oszczędnym – zarządzaniem ma niewiele wspólnego. Segregacja śmieci, czy inne ekologiczne rozwiązania, są bardzo drogie we wdrożeniu, a i nam trudno zmienić przyzwyczajenia. Podobnie jest w ekologicznych kampaniach reklamowych – zysk z nich niewielki, a koszty trzeba ponieść. Na pewno?
„Nie do końca. W niektórych branżach sprawa nie jest taka prosta” – mówią eksperci branży komunikacyjnej. „Nie można zapomnieć o pewnych, specyficznych uwarunkowaniach, dotyczących np. branży baterii czy opakowań”. Jest w tym bardzo dużo racji. Istnieją sposoby, by wypromować swój ekologiczny wizerunek? za darmo!
O ile w perspektywie krótkoterminowej kampania taka nie przyniesie zwiększonego sprzedaży, czy zysku, o tyle w perspektywie kilku lat pozytywny wizerunek firmy z pewnością zakotwiczy się w umysłach konsumentów, pozytywnie wpływając na ich decyzje zakupowe. W końcu człowiek czuje podświadomie, że musi się odwdzięczyć tym, którzy dbają o środowisko?
W przypadku wprowadzających do obrotu baterie i akumulatory Ustawa o bateriach i akumulatorach mówi, że muszą oni prowadzić tzw. Publiczne kampanie edukacyjne. Mają one informować i edukować społeczeństwo o kwestiach związanych z wpływem baterii na środowisko.
Jak już zapewne czytelnik się domyśla, jest to świetna okazja, by wypromować swój ekologiczny wizerunek. „Firma X – stawia na ekologię, a dzięki nowoczesnym procesom przetwarzania odpadów dba o środowisko”. Czy nie byłoby cudownie zobaczyć takie billboardy w centrum dużych miast z nazwą swojej firmy?
Jak już zostało wspomniane, jest to reklama właściwie darmowa. Skoro i tak trzeba wydać pieniądze na kampanie edukacyjne (aktualnie jest to 1% przychodu z tytułu wprowadzenia do obrotu baterii i akumulatorów, ale Ustawa o bateriach i akumulatorach jest aktualnie zmieniania; stawka ma ta zostać określona na przyszłość na poziomie 2 gr za każdy kilogram wprowadzonych do obrotu baterii i akumulatorów), to dlaczego nie zrobić tego z głową?

Ciekawe artykuły o architekturze:

About author

Related Articles