Czy warto kupować mieszkanie?

Czy warto kupować mieszkanie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_budownictwo20.jpgZakup mieszkania dla większości inwestorów jest związany z zaciągnięciem kredytu. Jednak uzyskanie pozytywnej odpowiedzi od banku nie jest wcale takie oczywiste. Przede wszystkim należy spełnić bardzo wysokie wymagania dotyczące zdolności kredytowej. Dodatkowo zgodnie z nowymi przepisami należy posiadać wkład własny.

Osoby, które nie spełniają warunków narzuconych przez banki niestety nie mogą otrzymać kredytu, co odbiera im możliwość zakupu mieszkania. Warto jednak pamiętać, że również wynajmowanie mieszkania ma swoje plusy. Przede wszystkim nie jest związane z poważnym obciążeniem jakim jest spłacanie kredytu. Dzięki temu można uniknąć wielu stresów oraz problemów finansowych.

Jednocześnie wynajmowanie mieszkania pozwala na zachowanie większej mobilności. Jest to dobre rozwiązanie na przykład w przypadku osób, które rozważają możliwość przeprowadzenia się do innego miasta w celu poszukiwania pracy. W takiej sytuacji kupione mieszkanie może okazać się jedynie dodatkowym obciążeniem, które utrudni przeprowadzkę.

Ciekawe artykuły o architekturze:

About author

Related Articles