Festiwal wnętrz – Kraków 2009

Festiwal wnętrz – Kraków 2009
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Festiwal wnętrz – Kraków 2009

Festiwal wnętrz to cykliczne targi budownictwa i wyposażenia wnętrz, organizowane co roku w kilku miastach Polski. Zeszłoroczny festiwal w Krakowie był imprezą ciekawą i dość udaną, głównie ze względu na ciekawe seminaria, które odbywały się równocześnie z targami. Tegoroczna edycja również zapowiadała się ciekawie, dlatego zdecydowaliśmy się na udział w krakowskiej edycji festiwalu.

Sama hala, w której odbywają się targi, jest stosunkowo mała – zatem ilość wystawców raczej nie powala. Na pewno nie są to targi porównywalne z poznańską BUDMĄ. Na większości targów, czy to w województwie małopolskim, czy śląskim, pojawiają się ci sami wystawcy, ponieważ teren jest na tyle bliski, iż często obejmują go ci sami dystrybutorzy. Nic zatem dziwnego, że spotkaliśmy wiele znanych nam już z katowickich targów stoisk. Poziom ekspozycji był zatem przeciętny – nic nowego, choć dla przeciętnego widza na pewno dałoby się znaleźć parę ciekawych stoisk. Pojawiły się również biura projektowania wnętrz – widzieliśmy trzy boksy naszej małopolskiej konkurencji; z satysfakcją muszę odnotować, że poziom prezentowanych przez nich wizualizacji jak i dokumentacji technicznej raczej nie dorównywał temu, co oferuje nasze biuro – choć i różnice nie były ogromne; podobnie cenowo wypadaliśmy najkorzystniej, choć znowu – stawki były dość zbliżone. Widać, że biura działające na rynku od przynajmniej kilku lat oferują podobną ofertę i podobny pułap cenowy, a różnice jakościowe nie są ogromne; tym niemniej – choć pewnie niezbyt obiektywnie – uważam, że oferta naszej firmy wciąż wyróżnia się wśród konkurencji.

Niestety, w tegorocznej edycji zupełnie nie udało się to, co było mocną stroną festiwalu wnętrz w 2008 roku. O ile tematyka przygotowanych seminariów zapowiadała bardzo ciekawe wystąpienia, o tyle sama ich treść mnie osobiście całkowicie rozczarowała. Zapowiadane wykłady o feng-shui były nieciekawe i niekonkretne,a wykład dotyczący kolorów, zamiast skupić się na sposobie ich łączenia i dobierania do konkretnych pomieszczeń, funkcji i klientów, oparty był na powielane od lat w podręcznikach teorie o oddziaływaniu barw na psychikę ludzką. W dodatku wykład częściowo został przeczytany z kartki. Zarówno dla nas, jak i przeciętnych słuchaczy niezwiązanych z branżą seminaria były niestety niezbyt ciekawe. Wykład o barwach ratowały trochę ciekawe zdjęcia realizacji, wykład o feng-shui nie ratowało nic. To przykre, że po dobrych doświadczeniach z 2008 roku organizatorzy nie potrafili zadbać o podobnie wysoki poziom merytoryczny seminariów w tym roku…

Ciekawe artykuły o architekturze:

About author

Related Articles