Kupno mieszkania – czy jest opłacalne?

Kupno mieszkania – czy jest opłacalne?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_budownictwo5.jpgObecnie bardzo wiele osób boryka się ze spłatą kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup mieszkania. Niestety dla części z nich jest to spore obciążenie finansowe, a także duży stres. Dlatego coraz więcej młodych ludzi zastanawia się, czy rzeczywiście warto brać na siebie takie obciążenie.

Wynajmowanie mieszkania w dużym mieście to stosunkowo duży wydatek. Zamiast opłacać czynsz za wynajem można spokojnie spłacać raty kredytu zaciągniętego na zakup własnego lokum. Takie rozwiązanie wydaje się bardziej opłacalne, zwłaszcza że w przypadku niepowodzenia takie mieszkanie można sprzedać. Sytuacja staje się jednak bardziej skomplikowana wraz z upływem czasu, na przykład gdy w rodzinie pojawiają się dzieci. W takiej sytuacji coraz większe znaczenie ma stabilizacja i poczucie bezpieczeństwa. Możliwość utraty mieszkania staje się bardzo poważnym zagrożeniem, które może spędzać sen z powiek.

Taka sytuacja sprawia, że coraz więcej osób poważnie zastanawia się nad tym, czy inwestować we własne mieszkanie, czy też ograniczyć się jedynie do wynajmu.

Ciekawe artykuły o architekturze:

About author

Related Articles