Nieruchomości komercyjne – jak inwestować?

Nieruchomości komercyjne – jak inwestować?
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

rp_budownictwo1.jpgKluczem do sukcesu w przypadku inwestowania w nieruchomości jest wybór takich budynków lub działek, które z czasem zyskają na wartości. Nie wydaje się to trudne, ponieważ statystyki pokazują jasno, że ceny nieruchomości stopniowo wzrastają.

Jednocześnie jednak trzeba brać pod uwagę kilka czynników. Nieruchomości to inwestycja długoterminowa, co oznacza że na pierwsze zyski trzeba nieraz poczekać naprawdę długo. Po drugie ogólny wzrost cen nieruchomości nie będzie oznaczał, że tak samo stanie się w przypadku każdej inwestycji. Ceny niektórych budynków lub działek mogą spaść wraz z upływem czasu. Wystarczy, że jakaś okolica stanie się mniej atrakcyjna, na przykład w bliskim sąsiedztwie budynku powstanie oczyszczalnia ścieków.

Jak zatem zarobić na nieruchomościach komercyjnych? Na pewno trzeba bardzo dokładnie wybrać lokalizację i dopasować ją pod kątem konkretnego rodzaju nieruchomości, na przykład budynek przeznaczony na sklep będzie wymagał innej lokalizacji niż biurowiec lub osiedle domów jednorodzinnych.

Ciekawe artykuły o architekturze:

About author

Related Articles