Szafki nocne – Miejsce do czytania w sypialni

Szafki nocne – Miejsce do czytania w sypialni
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

szafki (1)Każdy ma przed snem swoje własne rytuały. Jedni biorą relaksującą kąpiel, używają olejku do ciała, wsmarowują w skórę ulubiony krem, zakładają wygodną piżamę. Jeszcze inni włączają sobie wyciszającą muzykę. Są też tacy, którzy nie wyobrażają sobie snu bez przeczytania przynajmniej kilku stron książki. Mole książkowe nie rozstają się z książkami w żadnej sytuacji życiowej, a czytanie przed snem jest dla nich bardzo naturalne i odprężające. Czytanie książki też w jakiś sposób jest uspokajające i wprowadza organizm w fazę odpoczynku, dlatego też tak chętnie praktykują je ludzie, którzy potrzebują po całym dniu pracy choć chwili wytchnienia.

Czytanie w łóżku też ma swoją magię. Trzeba jednak pamiętać, że miejsce do czytania w łóżku powinno być odpowiednio przystosowane do tej czynności, by nie wprowadzać spustoszenia w organizmie przez deformację kręgosłupa czy nie psuć wzroku przez zbyt słabe oświetlenie. Warto więc zadbać o aranżację kącika czytelniczego w sypialni. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie. Nie powinno być one zbyt słabe, ale też nie może być szczególnie mocne. Raczej warto zrezygnować ze zwykłych lampek nocnych na rzecz specjalnych lampek do czytania, regulowanych, z odpowiednim kątem padania. Takie lampki mogą mieć też regulację intensywności światła, które można ustawiać według aktualnej potrzeby, czy jest to czytanie, czy relaks muzyczny przed snem. Dobrze też wykorzystać szafki nocne od Topeshop.pl do aranżacji takiej podręcznej biblioteczki. Teraz szafki nocne przybierają różne kształty, można je też nabyć w różnych wielkościach.

Ciekawym rozwiązaniem na szafkę nocną jest wykorzystanie regału w kształcie drabiny. Można nie tylko przyczepić do niej regulowaną lampkę, ale i poukładać na niej aktualnie czytane książki. To bardzo nowatorski pomysł, wprowadzający do wnętrza oryginalność. Wieczornemu czytaniu sprzyjają też poduszki, którymi można podeprzeć kręgosłup i które dodają komfortu w łóżku. Warto zainwestować w te naprawdę wygodne i zdrowe dla organizmu.

Ciekawe artykuły o architekturze:

About author

Related Articles