Większość inwestorów wybiera gotowe projekty

Większość inwestorów wybiera gotowe projekty
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

rp_nieruchomosci8.jpgIndywidualne projekty cieszą się coraz większym zainteresowaniem, co nie zmienia faktu, że około 2/3 inwestorów mimo wszystko wybiera projekty typowe znajdujące się w katalogach.

Za takim rozwiązaniem przemawia przede wszystkim jego przystępność. Nie każdy inwestor wie bardzo dokładnie jaką inwestycję chce zrealizować. Katalogi domów można znaleźć w kilka sekund w Internecie. Dla wielu osób są one źródłem wiedzy na temat dostępnych rozwiązań, a także szacunkowych kosztów budowy różnych domów, co może w dużym stopniu ułatwić podjęcie decyzji o wykorzystaniu różnych rozwiązań.

Oczywiście zaletą jest także korzystna cena takich projektów. Warto jednak pamiętać, że w porównaniu z całkowitymi kosztami budowy, projekt nie jest największym wydatkiem. Dlatego nie zawsze warto oszczędzać na tym elemencie, zwłaszcza że to właśnie od projektu zależy ostateczny kształt domu oraz to czy rzeczywiście spełni on wszystkie potrzeby inwestora. Być może jest to jeden z czynników wpływających na rosnące zainteresowanie usługami architektów.

Ciekawe artykuły o architekturze:

About author

Related Articles